המוסד” של ההאקרים”

התארגנות ישראלית נוספת שביצעה פעולות תגמול משמעותיות ולא זכתה כלל לכותרות בשבועות האחרונים, כי כך העדיפו אנשיה, היא תנועה הקוראת לעצמה ZionOps (מבצעי ציון). מדובר בקבוצה שונה בתכלית מנוף ההאקרים הישראלי הצעיר: היא מונה כ-40 איש, בני 25 עד 40, רובם אנשי הייטק. חברי הקבוצה לא מכירים זה את זה באופן אישי, לא נפגשים ומתקשרים דרך האינטרנט בלבד.

אחד מהם הוא ל’ (32) מאזור תל אביב, הייטקיסט מבטיח שממש לא נראה, מדבר או מתנהג כמו ההאקר הממוצע. “אנחנו אנשים נורמטיביים לחלוטין”, הוא אומר, “רובנו עובדים בתחום אבטחת המידע ומשתמשים בידע שלנו למען המטרה הזו, אבל יש גם חברים שהם בכלל לא האקרים. חלק מאיתנו נשואים, בעלי משפחות, עם ילדים קטנים, אזרחים מן השורה שהחליטו שמישהו צריך להגן על אזרחי ישראל מפני המתקפות האחרונות”.

ZionOps פועלת בשלושה מישורים שמזכירים התנהלות צבאית של ממש. המישור הראשון הוא האיסוף המודיעיני, שבו לוקחים חלק חברי התנועה שאינם האקרים. “מדובר בחוליה שנכנסת בכל יום לאתרים, בלוגים ופורומים מוסלמיים ברחבי העולם ואוספת מידע על המגמות שם”, מסביר ל’. המישור השני הוא המישור האופרטיבי, שבו עוסקים ההאקרים עצמם. “כאן נכנסים לפעולה כל ההאקרים, שמוציאים לפועל את הטיפול שנקבע מראש על ידי חברי המישור השלישי – המישור הניהולי והאסטרטגי, או אם תרצו – המטה הכללי שלנו. אם, למשל, נפתח דיון בפורום מסוים על דרכי פעולה נגד ישראלים – חוליית האיסוף מדווחת, המנהלים מחליטים על הטיפול ההולם, וההאקרים מוציאים את זה לפועל”. הוא מסרב לפרט באיזה “טיפול” מדובר, אך הכוונה ברורה. “אף פעם אי אפשר לדעת בוודאות את טיב הפריצה, אבל אפשר להיות בטוחים שאם יש חור באבטחה – אנחנו נמצא אותו”.

ZionOps פועלת מאחורי הקלעים, הרחק מכל פעולות התגמול הראוותניות של האקרים ישראלים אחרים. ל’ מסביר שהתנועה מונעת מאידיאולוגיה עמוקה, נוטה לימין, מתוך רצון להגן על מדינת ישראל בעזרת ביצוע פעולות הגנתיות לצד פעולות התקפיות. “אנחנו ‘המוסד’ של ההאקרים הישראלים. כמו ‘המוסד’, שכולם יודעים מה הוא עושה אבל לא באמת יודעים מה הוא עושה, כך אנחנו – עושים, ולא מתרברבים על מעשינו. אלו פעולות שלא מוסיפות כבוד לישראלים ברחבי העולם, אלא רק מעלות את המורל בקרב הציבור בארץ. יש כמה האקרים עצמאיים או קבוצות קטנות שעובדות בשיטת עין תחת עין, אבל זו לא שיטת עבודה חכמה. החוכמה היא לעשות את הדברים בשקט, כך שאפילו מי שהותקף לא יידע שהותקף”.

ויש לו דוגמה לשיטת התקיפה הסמויה שלהם. “אנחנו יודעים שההאקרים המוסלמים ניזונים מתמיכת הקהל ברחבי העולם. ללא התמיכה הזו אין להם מוטיבציה לפעול. באחת הפעולות שעשינו התחזינו לפעילים של ארגון מוסלמי והפלנו שורה של אתרים שנותנים שירות לאזרחים בערב הסעודית. האזרחים שנכנסו לאתר ראו שהוא הופל על ידי ארגון מוסלמי כביכול, ובאותו רגע דעת הקהל בקרב מאות אלפי מוסלמים לגבי הארגון הזה השתנתה מן הקצה אל הקצה”.

ל’ מותח ביקורת על היעדר גוף רשמי מטעם המדינה שמגן על פעילות סייבר עוינת נגד ישראל, אבל מדגיש: “עד שהמדינה תקים את זרוע הסייבר שמדברים עליה – אנחנו כאן. חשוב לנו שאנשים שמתעסקים בביטחון המדינה בכלל ובאבטחת מידע בפרט יידעו שיש מי ששומר. אנחנו מבצעים כל יום עשרות פעולות מנע, שבלעדיהן הפעולות של ההאקר הסעודי היו נראות כמו כסף קטן לעומת הפגיעות שמנענו. גם אחרי שהסערה הזאת תחלוף, נמשיך בפעולות שלנו. המלחמה תימשך עוד הרבה זמן, ובאיזשהו מקום יכול להיות שלמדינה נוח שאנחנו עושים את מה שאנחנו עושים: היא לא צריכה להוציא תקציבים ולנהל את כל האופרציה”.

מלחמת הסייבר מעסיקה אותו מסביב לשעון. “גם כשאני בעבודה אני תמיד עם היד על הדופק. תמיד ערני, תמיד עוקב אחרי ההתפתחויות. הסמסים זורמים כל הזמן, תיבת האי-מייל מפוצצת בחומר מודיעיני שאספנו. אני לא יכול להרשות לעצמי לא להיות מחובר למה שקורה. המנהלים בעבודה, החברים והמשפחה לא מתערבים יותר מדי. הם יודעים שאני בתוך העניינים, אבל פשוט לא מדברים איתי על זה”.

בעיצומה של מערכת הסייבר הצליחו אנשי ZionOps להגיע ישירות לעומאר, ההאקר הסעודי. “היכולות הטכניות שלו מוגבלות מאוד. הפריצות שהוא עשה שטחיות לגמרי. ניהלנו איתו שיחה בכובע של מוסלמים תומכים וגם בכובע של ישראלים, ובכל פעם שהגענו איתו לרמה של שיח מקצועי, כדי לדעת למה הוא באמת מסוגל, הוא התחמק וגימגם”. גם כאן ל’ מבטיח: “ברגע שנאסוף עליו מספיק מידע, אנחנו למעשה נשתק אותו, הוא לא יוכל לפגוע יותר באזרחים ישראלים תמימים. אבל תמיד יהיה מי שינסה, ובכל פעם הוא ייתקל ב-ZionOps”.

 

[Source]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s